۱- بیت کوین

بیت کوین بزرگترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال است که در میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است. بلاک چین توسط سازنده این ارز ایجاد گردید ولی هم اکنون توسط سایر ارزهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و انحصارا در اختیار این ارز نیست و این ماهیت بلاک چین است.

۲- اتر

ارز رمزی است که توسط پلتفرم اتریوم تولید می‌شود که این ارز رمز اغلب با عنوان اتریوم نیز شناخته می‌شود. پلتفرم اتریوم یک فناوری لجستیک است که سایر شرکت‎ها می‌توانند بر اساس آن ساخته شوند.

۳- ریپل

ریپل (XRP) که با نام XRP نیز شناخته می‌شود تحت مالکیت یک شرکت خصوصی است. از لحاظ فنی این شرکت Ripple نام دارد و علائم XRP نام دارند. بعضی از بانک‎ها از Ripple برای پرداخت هزینه‎های بین المللی استفاده می‌کنند.

۴- بیت کوین کش

بیت کوین کش در اصل بخشی از بیت‌کوین بوده است، اما در حال حاضر با وجود نامی‌ که دارد یک پول جداگانه است. تغییراتی در معماری این ارز به وجود آمده است که معاملات آن در مقایسه با بیت‌کوین سریع‎تر انجام می‌شود.

۵- لایت کوین

لایت کوین در اصل بخشی از بیت‌کوین بوده است. این ارز رمز از یک الگوریتم اثبات کار متفاوت استفاده می‌کند که در مقایسه با بیت‌کوین که تمرکز آن بیشتر روی قدرت پردازش است، تمرکز را بیشتر روی حافظه قرار داده است. شبکه آن به گونه‎ای طراحی شده است تا تایید معامله در آن سریع‎تر انجام شود.

۶- مونرو

مونرو به شکلی طراحی شده تا امن، خصوصی و غیر قابل کشف باشد. بر خلاف بیت‌کوین معاملات روی بلاک چین را نمی‌توان برای کاربران به شکل فردی ردیابی کرد. این ویژگی باعث شده تا این ارز رمز مورد توجه فروشندگان آنلاین مواد مخدر قرار گیرد.